4 Şubat 2015 Çarşamba

Bir Ücretsiz Arkadaşlık Sitesine Üye Olmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


İnternete şöyle bir göz attığınızda ücretli üyelik gerektiren veya ücretsiz olarak üye olunabilen farklı farklı özellikleri olan yüzlerce arkadaşlık sitesi ile karşılaşabilirsiniz. Kaliteli bir sitede kendine göre arkadaş bulabilmeyi umanlar bunlar arasından genelde ilk etapta herhangi bir ücretsiz arkadaşlık sitesine üye olmaya yöneliyor. Ancak hem kaliteli bir site olsun, hem de aradığımı bulabileyim diyorsanız, bu isteğinizi internetteki yüzlerce ücretsiz arkadaşlık sitesinden birine üye olarak gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirmeniz mümkün olsaydı, bunlarca insan her gün ücretli arkadaşlık sitelerine yönelmezdi. Yazımızı okuduktan sonra siz de neden bunun imkansız olduğunu anlayacaksınız.
Ücretsiz Arkadaşlık Sitesinin Olumsuz Tarafları Nelerdir?
Aklınızı karıştıran bir şeyi sormak istediğinizde, bir özelliğin kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyacınız olduğunda yani genel olarak site kullanımı ve üyelere dair herhangi bir soru ya da sorununuz olduğunda, bu durumu tek başınıza çözmeniz beklenecektir çünkü üyeliğiniz ücretsiz olacağından size yardımcı olabilecek site yetkilileri olmayacaktır.
Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise bu sitelerde güvenliğinizin düzgün bir şekilde sağlanamadığı. Herhangi bir ücretsiz arkadaşlık sitesine üye olarak sağladığınız tüm kişisel bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı riske atabilirsiniz çünkü bu bilgiler her an başkalarının eline geçebilir ve başkaları tarafından kullanılabilir.
Özellikle saydığımız bu iki sebeple ücretsiz arkadaşlık sitesinin üyeleri yalnızca ciddi arkadaşlık ya da ilişki arayışında olan, gönül rahatlığıyla sohbet edebileceğiniz, güvenilebilecek kişilerden oluşmuyor. Dolayısıyla böyle sitelerde gerçek şahıslara ait olmayan profiller ve seviyesiz insanlarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Sonuç olarak ücretsiz arkadaşlık sitesine üye olanlar amacına hiçbir şekilde ulaşamıyor, aksine hiç ummadıkları durumlarla karşılaşıp siteyi terk ediyor.

Hem de ücretli arkadaşlık sitesine üye olmak hiç de pahalı değil. Böyle olumsuzluklarla karşılaşmak ve yok yere zaman kaybı yaşamak yerine dışarıda bir yerde tanıştığınız biriyle içtiğiniz bir içeceğin ücreti kadar makul bir fiyatla arkadaşlık sitesine üye olunabiliyor.

Bu yüzden güvenilir bir ortamda binlerce üyemiz arasından kendine uygun olan kişiyle tanışma fırsatı için ödediğiniz fiyat size hiç fazla gelmeyecek.